Захисне скло охороняє дисплей смартфона від пошкоджень, не знижує чутливість екрана, не спотворює зображення. Його можна наклеїти самостійно, це швидко і нескладно.
Екран – найбільш вразливе місце смартфона. Його можна випадково розбити або подряпати, на ньому можуть з’явитися тріщини, відколи й потертості. Так, у деяких апаратів передбачена додаткова захист із загартованого скла. Але, по-перше, вона є не у всіх девайсів. По-друге, якщо ти дійсно переживаєш за цілісність екрана, ще один захисний шар не завадить.
Що являє собою захисне скло?
Зовні захисне скло нагадує захисну плівку, яка також призначена для того, щоб уберегти екран від пошкоджень. Але між ними є чимало відмінностей. Плівка тонка, робиться з полімерного матеріалу. Скло – це саме скло, особливим чином загартоване. Хоч воно і залишається тонким і гнучким, однак по щільності перевершує плівку і, як наслідок, є більш міцним і довговічним. Цей аксесуар особливо добре протистоїть як ударним, так і дряпають впливів. Навіть якщо смартфон впаде лицьовою стороною вниз, екран не розіб’ється. Захисне скло прийме удар на себе, і навіть якщо воно постраждає, то чи не розлетиться на небезпечні осколки.
Однак варто мати на увазі, що захисне скло коштує дорожче плівки. До того ж воно більш щільне, тому після наклейки його на екран смартфон може стати трохи важчий і об’ємніше.
Товщина захисного скла коливається зазвичай від 0,18 до 0,33 мм. Найчастіше воно складається з п’яти шарів:
1.олеофобним покриття: завдяки йому на екрані не залишаються відбитки пальців і жирні плями;
2.захисний шар: саме він відповідає за міцність скла, береже дисплей від пошкоджень;
3.антибліковий шар: він дозволяє з комфортом користуватися смартфоном навіть при яскравому сонячному світлі;
4.стримуючий шар: він утримує осколки скла, якщо воно все-таки розіб’ється;
5.силіконова положки: забезпечує надійну фіксацію скла на екрані.
Незважаючи на помітну товщину і багатошарову структуру, захисне скло нітрохи не знижує чутливість сенсорного екрану. Воно абсолютно прозоре, тому зображення залишається чітким і розбірливим, а передача кольору не спотворюється.
Захисні стекла зазвичай не бувають універсальними, вони випускаються для певних моделей смартфонів. Це пояснюється тим, що обрізати скло під розміри конкретного мобільного девайса досить складно через його міцності.
Так як же наклеїти захисне скло на екран?
Якщо ви плануєте встановити захисне скло на телефон, можна звернутися до професіоналів. У магазині «Зв’язківець» досвідчені фахівці виконують цю роботу швидко і недорого. Буквально пара хвилин, і ваш екран отримає надійний захист.
Але цю процедуру можна виконати і самостійно. Ми розповімо вам, як правильно наклеїти захисне скло на телефон, витративши на це зовсім небагато часу. Установка скла включає в себе кілька етапів. Йди наших порад, і все у тебе вийде.
Перед тим як приступити до наклейки, зніми зі смартфона чохол. Переконайся, що на його екрані немає старого скла або плівки. Вимий руки, щоб на екран під час установки не потрапила бруд. Поклади апарат на рівну поверхню і переконайся, що тобі нічого не заважає. Клеїти скло на телефон краще в добре освітленому місці, щоб побачити навіть найдрібніші пилинки або ледь помітні розводи.
1.Наклейка скла починається з підготовки екрану. Протерти його поверхню можна за допомогою спеціальної серветки, яка нерідко додається до скла. Також можна скористатися серветками для окулярів, ватним диском, змоченим в спирті або одеколоні. Дисплей, з якого видалена пил, насухо витирається ганчіркою з мікрофібри або м’якої тканини.
2.Для видалення пилу можна також використовувати скотч, спеціальний стікер-пилозбірник або антистатическую плівку. Щоб переконатися, що пилинок і плям немає, візьми смартфон, не торкаючись дисплея руками, поверни його екраном до світла і гарненько придивись.
3.Тепер потрібно зняти з клейкою боку скла захисну плівку і прикласти його до екрану. Тримати скло потрібно тільки за краї, щоб пальці не залишили на ньому сліди. Якщо не впевнений, що це зручно, одягни тонкі гумові рукавички.
4.Приклади скло до екрану і при цьому стеж, щоб воно було вирівняно по краях девайса, а вирізи поєднувалися з динаміком і кнопками.
5.Опусти його на дисплей, несильно проведи по ньому пальцями, пластиковою карткою або шпателем, який додавався до захисного скла, і воно зафіксується.
6.Якщо в процесі наклейки утворюються бульбашки повітря, їх легко можна видавити, розгладжуючи скло від центру до країв.
7.Якщо під скло в процесі установки потрапила пил – не біда. Акуратно відклей його, видали пил з дисплея і повтори наклейку ще раз, крок за кроком.
8.Якщо в комплект входило захисне скельце для камери, акуратно наклей його на об’єктив.
Все, процес установки захисного скла на екран смартфона завершено. Варто додати, що щільне скло на відміну від тонкої захисної плівки не утворює хвиль і встановлюється помітно простіше.
Якщо під скло в процесі установки потрапила пил – не біда. Акуратно відклей його, видали пил з дисплея і повтори наклейку ще раз, крок за кроком.